OEM No - Yekpar No

Yekpar Automotive Co. has been established in 1990 as a family company in Konya to serve the domestic and international automotive industry with the vision that Turkish industrialists should take their place in the world markets. Based on the experience gained and proven high quality achieved since then, Yekpar Automotive has become a leading automotive spare parts manufacturer for suspension parts, oil pumps, cab tilts,fan visco, gasket and seals, hoses, and ext. for trucks , mainly for SCANIA and VOLVO.

Yekpar Otomotiv Ltd. Şti. Türkiye’de ve Dünya’da otomotiv sanayine hizmet vermek ve Türk sanayicisinin dünya pazarlarında yer alabilmesi amacıyla 1990 yılında Konya’da kurulmuştur. 1990 yılından bu güne geldiğimizde başta VOLVO ve SCANIA markalarının süspansiyon parçaları, radyatör hortumları, motor yağ pompaları, takozlar,oringler, vebenzeri muhtelif  yedek parçalarını üreterek, bilgisiyle birikimiyle ve kalitesiyle dünya pazarlarında kendisini kanıtlamış bir firma haline gelmiştir.

Otomotiv yükselen başarı grafiğinden ve müşterilerinin desteğinden güç alarak son teknoloji ürünü makinalara ve tecrübeli mühendislere yatırım yaparak, MERCEDES, RENAULT, DAF, MAN, ve IVECO markalı araçlara ait yedek parçaların üretim ve dağıtımına da başlamıştır.

1990’dan bugüne kadar olduğu gibi bu yıl da yatırımlarına devam etmiştir. Kullanım alanını 3000 m2’ye yükselterek, kapasitesini ve ürün kalitesini arttırarak geleceğinden çok daha emin olarak yoluna devam edecektir.

Yekpar Otomotivin hedefi, bu güne kadar yükselen başarı grafiğini bundan sonra da devam ettirerek bu başarıyı üstün kalite ve hizmet olarak müşterilerine sunmak olacaktır.